Téma: Maskoti pro MS v hokeji

Maskoti pro MS v hokeji

To, že u nás bude v příštím roce mistrovství světa v hokeji, už víme. Chtěl bych mluvit spíš o zvolených maskotech pro toto mistrovství. Oh my god! Bob a Bobek? Proc? Celkem mě dostala věta, kterou vyřkl prezident Českého hokejového svazu. Ta věta zní: "Chtěli jsme, aby něco vypovídal o České republice, a aby něco zároveň říkal našim lidem." Opravdu? Králík aby něco vypovídal o Čechách? Co třeba? Vybral jsem pár charakteristik králíka, ať už z čínského kalendáře nebo z encyklopedie. Pojďme si tedy probrat, co o nás bude králík vypovídat.
Lidé narození ve znamení králíka jsou plaší, bývají křehcí, myšleno povahově smile, trpí na emocionální problémy, snaží se skrývat svou nejistou povahu. Tohle se mi rozhodně jakožto charakteristika českého hokeje a národa vůbec nelíbí.
Když vezmu Boba a Bobka jako kreslené postavičky ze seriálu, co jsou líní ráno vstávat, co je jejich naplní dne vymýšlet hovadiny s prvky detektivního seriálu, co spolu spí na rozměrech 10x10 cm a nikdy neviděli svého pána kouzelníka Pokustóna, tak mi to taky moc na čechy nepasuje. Ono to teda pasuje, ale moc reprezentativního to není.
Ještě můžu poznamenat, že králík souloží asi 10x rychleji než průměrný čech a za život může splodit až stovku potomků.
Tak jako tak je to blbost. Co tam dáme příště? Třeba mouchu nebo holuba? Slepici? Kdo ví, já jen doufám, že nechají lid, aby si maskota vybral sám. Osobně bych tam dal brouka Pytlíka. To je čech jak poleno.

Pro hlupaka kazdy hloupy

Thumbs up Thumbs down

2

Re: Maskoti pro MS v hokeji

Tak jo. Nevím, jak se píše blog, ale GOOGLE mi hned jako první odpověď na dotaz "zásady psaní blogu" vyhodil odkaz na Playzone. Tam se píše, že je důležité prakticky jen to, abych dělal odstavce. Takže jdeme na to. Tady je první.
   Já bych se tímto "blogem",chcete-li, rád ohradil proti výše zmíněnému negativnímu názoru na zvolení Boba a Bobka coby maskoty MS 2015. Národ Český je odjakživa velmi vynalézavý, důvtipný, ale hlavně jde proti všem konvencím, které se očekávají. V Bělorusku si občané zvolili národní symbol, Zubra. Pěkný, nic se nedá vytknout, jsou na něj hrdí.
   U nás, ale se Lvem těžko pochodíme. Respektive ano, pochodili bychom. Dokonce by to nebyla ani žádná ostuda. Ale my žijeme ve státě, kde se volí Anička Dido v SuperStar, ač umí zpívat asi jako Kevin, když do TeamSpeaku spustí oblíbeného Nohavicu. Věřte mi, originál je o fous lepší. Žijeme v republice, která jako největšího Čecha považuje mistra všech mistrů, Járu Cimrmana. ANO, je to přesně ona škodolibost, se kterou hlasujeme pro tyto možnosti, aby pak organizátoři měli plné ruce práce s výsledky. Ve všech zmíněných případech museli tyto "výherce" v tichosti vyřadit.
   Jsem tomu rád, že byla zvolena zrovna dvojice Bob a Bobek. Kombinuje totiž dvě krásné vlastnosti národa Českého. Hrdost - to protože, Boba a Bobka znají už naše rodiče a patří ke stálicím Česka. Jsem si stoprocentně jist, že je absolutní minimum těch, které by tuto dvojičku nenáviděli. Osobně je řadím za Pata a Mata, ale to už by bylo asi skutečně moc, zvolit tyto šikuly. Druhou vlastností, kterou můžeme vidět v podobě B & B je již zmíněná revolta. A já jsem tomu nesmírně rád, že jsme takoví. Že si vždycky vymyslíme nějakou specialitku, nějakou vymykající se drobnost, protože to je to, co nás ozvláštňuje od ostatních.
   Takže za mě. JEN HOUŠŤ! VÝBORNÁ VOLBA!

Second place is the first LOSER!

Thumbs up Thumbs down