1

Téma: Verifying pool data

Čaues, tak po dlouhé době jsem tu s prosbou o radu. Při zapnutí pc se rozsvítí obrazovka s Verifying pool data DMI, načež se zobrazí zpráva že Operační systém nebyl nalezen. Po dlouhém hledání na fórech jsem se dostal k tomu, že byl pravděpodobně smazán spouštěcí soubor. Našel jsem ale i nějaká řešení, problém je v tom, že mi to při startu nechytne klávesnici, takže se nemůžu dostat do biosu ani nějak pracovat s Win CD. Pokud někoho něco napadne co s tím budu vděčnej. Díky.

Thumbs up Thumbs down

2 Naposledy upravil: skipp69 (2014-05-31 21:46:08)

Re: Verifying pool data

Zdar vole smile)

1. pokud se Ti podaří bootnout winCD, tak -> opravna konzole -> příkaz fixmbr ... Pogoogli to, je to fakt easy.

2. můžeš sosnout liveCD Linuxu a opravit to z toho - googli fixmbr from linux

http://robert.penz.name/221/mini-howto- … ith-linux/

A myslím, ze když sosnes sysresCD, tak tam je normalne graficky Gparted a tam to tuším jde i vyklikat.

Každopádně žádná hrůza, to s troskou Google I zvládneš jak nic. Dej pak vedet smile

edit: Sorry za překlepy, Pisu z mobilu...

Thumbs up +1 Thumbs down

3

Čest, tak jsem sehnal klávesnici s konektorem PS/2 a tu mi to chytlo. Dle bodu 1 jsem teda do příkazového řádku zadal bootrec.exe/FixMbr a vše zase funguje jak má. Vřelé díky:)

Thumbs up Thumbs down

4

Mozno by si si mal zistit, ako je mozne, ze si mal poskodenu MBRku, kedze je to miesto, kam sa za beznych okolnosti vobec nezapisuje...

Chranim vase digitalne svety  w(~.^)W

Thumbs up Thumbs down

5

Jasně, ale tenhle problém není zrovna na Windowsech nic extra výjimečnýho, na XP docela běžný. Nevím, co to způsobuje, ale už jsem to několikrát řešil