1

Téma: Volby do PS (2013) - ČR

Koho budete volit do Poslanecké sněmovny (stranu), případně proč? Sám nemám jasno, tak by mě zajímaly další názory. Volby proběhnou 25.–26. října 2013.

2

Re: Volby do PS (2013) - ČR

Očekávám vlnu flame-u , ale aspoň to bude zábavná beseda. Aspoň v to doufám.
Osobně ještě nevím koho, nerozhodl jsem se.

Thumbs up Thumbs down

3

Můžeme tu rozumně diskutovat, nemusí z toho být hned flame. Já budu opět volit Císařpána, přeberte si to jak chcete.

Bohužel, drtivá většina obyvatel našeho státu, masírovaná stupidními politiky a televizí, si neuvědomuje, že ekonomické zotavování je proces dlouhodobý. To, že budeme každý rok svrhávat vládu a volit novou, prospěje akorát peněženkám vrcholným politikům. Pokud se najde strana, která představí absolutní zodpovědnost politiků za fungování státu, jako to mají na Islandu, pak budou mít můj hlas.

Whit's fur ye'll no go past ye!

4

Prozatím tam mám kliknuté zelené, ale ještě to nemám úplně domyšlené, takže to u nich možná nezůstane.

Spíš by mě zajímala jiná věc. Myslíte, že na rozhodování můžou skutečně mít vliv volební kalkulačky na internetu? Respektive myslíte, že můžou mít negativní dopad na malé strany, které v nich jako odpověď nikdy vyjít nemohou, protože ve Sněmovně nehlasovaly?

Thumbs up +1 Thumbs down

5

Můžou, ale zase tak závratné to nebude. Kolik lidí si tu kalkulačku pustí, a kolik z těch, co ji úspěšně vyplní celou, se bude opravdu řídit výsledkem?

Whit's fur ye'll no go past ye!

6

Ano! Všechny průzkumy a volební kalkulačky bych okamžitě zakázal! Překrucují vnímání a ovlivňují svobodné rozhodování.
Pokud se najde strana, která alespoň z poloviny splní to, co slibuje P. Mach ze SSO, má můj hlas.
http://petrmach.cz/cze/prispevek.php?ID=635

Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve svém vlastním oku nepozoruješ?
Lukáš 6, 41

Thumbs up Thumbs down

7

Podle mě volební kalkulačka může pomoct pouze, když se rozhoduji mezi několika kandidáty. Ale docela se mi líbí projekt http://demagog.cz/, v rámci kterého se dle amerického vzoru ověřují výroky politiků.

8

Nevybral sem zatím nikoho, protože to momentálně jde mimo mě, na to se dostanu až dýl, ale souhlasím se vším výše, kalkulačky zakázat, odpovědnost politiků viz. Arkii a splnění víc jak poloviny slibů, nejlíp celých...

Popravdě buď budu volit svůj standard, nebo možná ANO a soudruha Babiše, protože co mě velmi potěšilo v jeho dopisu občanům: "... do politiky nevstupuji pro peníze, vězte, mám jich dost a další nepotřebuji..." (přibližná citace), ale na druhou stranu mám celkem obavu s propojením obchodního sektoru, ergo korupce na všechny strany, obchodování s hlasy v budoucích volbách a jiných zasedáních, to přiznávám předem...

Všichni jste lempli a neumíte to zamčít, tak to nesvádějte na mě! big_smile ~ Boris

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph … 3443_n.jpg

Thumbs up Thumbs down

9

@niemand: Řekl bych, že bod „Březen 2015: Vláda poprvé nezavádí letní čas. Lidé si už nemusí přeřizovat hodinky.“ docela jasně vystihuje celý článek. Popravdě mě ale ještě víc rozesmál plán v červnu 2014 udělat ústavní zákon a v září ho porušit. big_smile

…nemyslí to vážně, že ne?

Thumbs up +1 Thumbs down

10

Babiš jde do politiky zase jenom pro peníze. Těžko mě někdo přesvědčí o opaku..

Astro, pokud si z celého nadneseného článku odnášíš jenom to, že SSO vidí své priority v nezavádění letního času, pak ano. Pak ti celá strana musí připadat absurdní. Pro mě je vidina zrušení dotací, hromady nepotřebných agentur a i jen teoretická šance na vystoupení z EU velmi, ale velmi lákavá.
Jaký ústavní zákon se má udělat v červnu 2014?

Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve svém vlastním oku nepozoruješ?
Lukáš 6, 41

Thumbs up +1 Thumbs down

11

Pokud vám ten článek připadal na hlavu, není důvod číst tyto komentáře. Nabízím zde několik důvodů, proč je to nesmysl, ale nic víc.

Vážně mám sto chutí ti vypsat v číslech, co ty jeho změny znamenají. Je toho ale moc, takže se pozastavím u těch největších absurdit.

Červen 2014

Nová vláda získává od Poslanecké sněmovny důvěru s programovým prohlášením, ve kterém se zavazuje předložit ústavní zákon o omezení politické moci. Podle něj už politici nebudou moci zadlužovat zemi (…)

Těžko je možné zakazovat půjčování peněz státu, když má stát být schopný reagovat i na velmi složité situace, jakými je např. propad na globálním trhu. Nejsme opuštěný ostrov, s ostatními stojíme a padáme, což jsme si relativně nedávno vyzkoušeli. Navíc jsme exportně orientovaní, takže mnoho věcí, které mají dopad na státní rozpočet, nemůžeme přímo ovlivňovat.

Když tedy vytvoříme modelovou situaci globální ekonomické krize, můžeme počítat s menším exportem a zvýšením nezaměstnanosti, takže se v rozpočtu rozevřou nůžky mezi přijmovou a výdajovou stránkou. Je to evidentně záležitost dočasná, stát by mohl některé velké firmy a bankovní domy dotovat a v dlouhodobém výhledu by výrazně ušetřil, jenže nemůže, protože nemá aktiva a nemůže vydat dluhopisy.

S tím porušením jsem to myslel tak, že prohlásí, že nebude zadlužovat, po několik měsíců prosazuje rušení daní, které kompenzuje jen rušením několika úřadů, takže vytváří prostor pro nekompenzovaný schodek přes 105 mld. korun a slibuje dodržení limitu 55 mld., který už sám stojí proti závazku nezadlužovat a i bez toho je neproveditelný. (třeba se fakt dokopu k tomu, ti to celé vypsat!)

a zvyšovat daňové zatížení

Pro jistotu zdůrazním, že 105 mld. z minulého odstavce složený z 100 mld. ze zákona 504/2012 Sb. (budu brát současná čísla) a zrušených daní (můžu doplnit čísla, kdyby byl skutečný zájem), nemůže kompenzovat vyššími daněmi. Mimo to si musíme uvědomit, že zrušené daně nemůže v případě problémů vrátit, protože by šlo o zýšení daňového zatížení, přestože to je na původní úroveň.

a každý nový zákon půjde před nabytím platnosti zrušit lidovým vetem v případě, že odpůrci zákona shromáždí petici s daným počtem podpisů za vypsání referenda o zákonu.

Vláda nemůže provádět žádné nepříjemné kroky, protože pokud se našlo dost lidí, kteří tohoto člověka zvolili, tak se najde dost lidí na vetování čehokoliv, co se dotkne jejich kapsy.

Vláda se zavazuje vyrovnat státní rozpočet do dvou let, zrušit desítky nepotřebných úřadů a vyhlásit referendum o vystoupení z Evropské unie.

No o tomhle až se k tomu vážně dostane.

(…) Na příštím zasedání vlády je odsouhlaseno zrušení České plemenářské inspekce, Vinařského fondu, Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí, agentur Czechinvest, CzechTourism a CzechTrade, Státního fondu rozvoje bydlení a desítek dalších úřadů.

Autor evidentně předpokládá, že tyto pracoviště se nepodaří obhájit. Popravdě to na mě působí tak, že netuší k čemu je ČPI ani jak jsou financované zbývající příklady.

ČPI má 55 zaměstnanců, ročně stojí 19 mil. a nemyslím si, že by autor měl dostatečnou kvalifikaci na to, aby mohl říct, že by se měla zrušit bez negativních dopadů. VF není dotován obvyklým způsobem, jde o dlouhodobě návratnou investici, takže státu peníze z dotací musí vrátit. VÚPSV má 56 zaměstnanců (povětšinou odborní pracovníci), dotacemi od státu si nejsem jistý, je to příspěvková organizace, ale kolik dostává, nevím. Nebude to o moc víc než u ČPI. Czech* dohromady v roce 2011 stály 1,4 mld., což se značně redukuje jejich slučováním, nejsem ale schopnej říct o kolik se to sníží. Na druhou stranu ti ale můžu dodat číslo ze stejnýho roku od CzechInvestu, který zprostředkoval investice za 16,25 mld. Je pravda, že tyto agentury by mohly být efektivnější, ale poslední vývoj k tomu docela směřuje. Ostatně, kdo by dělal jejich práci? Jo vlastně nikdo, protože export a cestovní růch nás vůbec nezajímá. Počkat…

Červenec 2014

(…) zákony, které ruší přimíchávání biopaliv do benzínu, a zákony o zrušení daně z elektřiny, daně z plynu, daně z uhlí a daně dědické.

Ať se na tohle díváš jakkoli, tak je to nesmyslné. Spotřební daň za 2012 byla 140,4 mld. a součet elektřiny, plynu a uhlí je 3,1 mld., inkaso dědické daně bylo 0,071 mld. Příjmy i výdaje rozpočtu pro 2013 jsou přes 1000 mld. korun, to jen tak pro srovnání.

Ten člověk chce rušit zprvu ty nejmenší daně a zároveň zalátat díru víc než 100 mld., aby si mohl dovolit vystoupit z EU, což mu do rozpočtu udělá další díru. No jedeme dál.

Zákon současně ruší i státní finanční příspěvky politickým stranám.

Otázku, kdo ty strany bude platit moc neřeší, nebudu jí rozvádět, ale je to vskutku bohatá otázka. Pokud by nás to zajímalo spíš ohledně těch peněz, tak se nepohybujeme nad hranicí 0,5 mld., takže ani tady to žádná výrazná úspora nebude, zdaleka se nepřibližujeme ke kompenzaci zrušených daní, přestože jsou to zatím jenom daně nevýznamné.

Září 2014

Vláda schvaluje dvouletou strategii k zastavení zadlužování. Na rok 2015 bude naplánován rozpočet s deficitem jen 55 miliard a na rok 2016 již vyrovnaný rozpočet.

Doporučuju se podívat na současnou (shodou náhod také dvouletou) strategii. Plánujeme tedy zadlužení o 55 mld., zatím jsme někde nad stovkou, postupně nám vstoupí v platnost rušení daní, takže to na nás za měsíc dopadne. Pokud už je schválen ústavní zákon z prvního citátu, tak je tento návrh protiústavní.

Součástí strategie vyrovnání rozpočtu je uvolnění trhu s bydlením a pracovního trhu, aby klesla nezaměstnanost, snížily se výdaje na sociální dávky a zvýšily vládní příjmy.

Škoda že nevysvětluje, co tím uvolněním trhu myslí. Bytů třeba v Praze je nadbytek, nikdo je nechce, protože jsou drahé a developerům se nevyplatí je zlevnit. Budeme dotovat bydlení a spořit, abychom dali těch 55 mld.? S pracovním trhem je to obdobné. *Spoiler alert* Mimochodem, jak se zvýší ty příjmy z pracujících, když chceme rušit daně z příjmu?

Vláda předkládá parlamentu zákony, které ruší podporu stavebního spoření a současně ruší daň z převodu nemovitostí.

Já bych třeba takovej zákon vetoval, spořím si poctivě stavebko a počítám s podporou. Autor nenabízí důvod, proč bych to neměl vetovat, já ty peníze chci.

Inkaso daně z převodu nemovitostí za 2012 bylo 7,7 mld., to už je docela brutální zářez do rozpočtu.

Lidé se tak budou moci snadněji stěhovat za prací a prodávat nebo pronajímat byty.

Lidé se budou moct stěhovat za prací a tam si koupit nové bydlení za peníze ze stavebního spoření, na které jsme zrušili podporu. Jinak je to ale hezké.

Ruší se i daň z pronájmu a daň z úroků a dividend.

Nejsem schopný říct kolik peněz to je, je to tak malinká daň, že se spojuje s daněmi kapitálovými a případně ještě daněmi z příjmu formou srážky. Inkaso z těchto všech daní za 2012 je 13,2 mld., což je ale úplně mimo tuhle samostatnou daň. Mimochodem na daň z úroků má dosti negativní dopad extrémně nízká úroková sazba nastavená ČNB.

Vláda ruší dotace na rekvalifikační kurzy, které beztak nepřispívají ke snížení nezaměstnanosti, legalizuje švarcsystém a ruší zákon o minimální mzdě, aby i lidé bez kvalifikace mohli najít práci.

Slovo „beztak“ je tak odzbrojující, že měsíc přeskočím. (Dělám si legraci, nevyjadřuju se k tomu, protože problematiku mám nastudovanou jen povrchně pročtením několika diplomových/bakalářských prací a jinak nic odborného načteného nemám. Nicméně rekvalifikační kurzy, pokud jsou kvalitní a smysluplně koncipované, nejsou v žádných textech, se kterými jsem se setkal, označované za plýtvání financí.)

Švarcsystém je z finančního hlediska pro stát spíš problém než úleva.

Zákon o minimální mzdě není zákon, ostatně mě nepřestávají překvapovat takovéhle nepřesnosti. Ten člověk učí na VŠEM (nebo lže, to je jedno) a neví nic tak základního!

Vláda současně odstraňuje nerovnost mezi živnostníky a zaměstnanci, když srovnává platbu zdravotního pojištění pro zaměstnance na úroveň částky, kterou platí živnostníci.

Mám data z 2011 a novější se mi hledat už vážně nechce. Stejně to bude docela bomba pro rozpočet, pokud se má udržet vše ostatní a jen snížit zdravotní pojištění. Inkaso bylo 146,811 mld., inkaso bude 75,498 mld., to je 71,313 mld. rána rozpočtu. Zatím žádné výraznější kompenzace, jenom vyhazování peněz z oken a ústavní zákon proti zadlužování.

Březen 2015

Vláda poprvé nezavádí letní čas. Lidé si už nemusí přeřizovat hodinky.

Jinak vláda nic v roce 2015 nedělá. Počkat, odkdy vláda zavádí letní čas?

Vláda tedy nedělá nic a schodek dosahující 200 mld. zůstává nevykompenzovaný a proti němu stojí hranice 55 mld., následuje rozpočtové provizorium a pokud jsi nezaznamenal vysvětlování v médiích před nedlouhou dobou, tak je to docela významný průšvih, pokud si odstřihneš příjmy.

2016

V eurozóně pokračuje hluboká krize. V České republice se ale díky politice uvolnění otěžíobnovuje hospodářský růst a nezaměstnanost klesá. Díky vyrovnanému rozpočtu jsou úroky z českých vládních dluhopisů rekordně nízko, což umožňuje levně refinancovat staré dluhy a dále tak snížit státní výdaje.

Uvolňování otěží = vyhazování peněz, které nemáme? Vyrovnaný rozpočet? Rozpočet se zázračně vyrovnal. Kde se ty peníze vzaly není jasné, ale rozhodně jsme v černých číslech.

Vláda schvaluje sjednocení DPH na 15 % a zrušení daně z příjmu fyzických osob od ledna 2017.

Asi už je vážně jedno, kolik by to stálo…

Česká republika začíná být považována za daňový ráj a směřuje do ní mnoho nových zahraničních investic.

Pozorujete, že pro investory tu moc lákavých nabídek není? Tak proč by sem směřovali? A proč bychom byli považovaní za daňový ráj, když si zrušíme daň z příjmu fyzických osob? Tenhle člověk vyučuje na dvou ekonomicky zaměřených vysokých školách (nebo lže, snad lže, prosím ať lže)!

Leden 2018

Česká republika přestává platit čtyřicetimiliardový příspěvek do EU a ekonomika přestává být kažena evropskými dotacemi. Zrušení dotací a celkové snížení státních výdajů snižuje korupci na minimum a lidé začínají být na svou zemi opět hrdí.

Ten zákon už jsem zmiňoval, tak ho budu i citovat.

§6 504/2012 Sb. napsal:

Ve státním rozpočtu jsou obsaženy finanční vztahy k rozpočtu Evropské unie, a to očekávané příjmy z rozpočtu Evropské unie v celkové výši 99 074 304 000 Kč a odvody do rozpočtu Evropské unie v celkové výši 36 000 000 000 Kč.(…)

Vidíš tam ten zásah za 63 mld. do státního rozpočtu? Stejně jsou všechny tyhle šílený zákony protiústavní. Ještě že autor začal tím zákonem proti zadlužování! big_smile

…nemyslíš vážně, že to myslí vážně, že ne?

Edit: Není VŠFS taková ta škola, kde se to hemží rychlostudentama-politikama?
Edit2: Abych se nedržel jenom jeho textu, doplním ti jednu otázku, nad kterou by ses moh' pozastavit. Když budou mít všichni spoustu peněz, co to udělá s jejich skutečnou hodnotou a jak na to zareaguje trh?

Thumbs up Thumbs down

12

Když už tak přemýšlím o zelených, měli byste někdo k této straně nějaký názor? Proč je (ne)volit? Hlavně uvidím, až bude program, jen mě zajímá, jestli s nimi nemáte, např. na lokální úrovni nějaké zajímavé zkušenosti.

Jinak kdyby byl někdo nedočkavý, tak sem můžu hodit koncept ICT programu z MyTOP09. wink

Thumbs up Thumbs down

13 Naposledy upravil: niemand (2013-09-12 21:18:26)

Astro, díky za sumář. Oceňuji tvoje úsilí. V něčem bych s tebou i souhlasil. Jak budu mít víc času, napíšu reakci.

Strana zelených = tunel 1bil. korun v solárních obludách, které budou platit ještě tvoje děti. Víc k tomu nemám.

Lukáš 6, 41

Thumbs up Thumbs down

14

@niemand: Mě se to házení špíny kolem fotovoltaiky na SZ celkově moc nezdá, radši to zase rozepíšu a podepřu odkazy, ať to nevypadá, že si vymýšlím.

Jde nám tady o zákon č. 180/2005 Sb. (průběh legislativního procesu, znění a další informace)

Návrh podpory obnovitelných zdrojů předložila vláda (Vladimír Špidla, ČSSD) 13.11. 2003. Zástupcem navrhovatele bylo MPO (Milan Urbar, ČSSD) a MŽP (Libor Ambrozek, KDU-ČSL), což je jedinné spojení se SZ, protože už od roku 2002 byl poradcem ministra Ambrozka Martin Bursík. Cílem zákona bylo dosažení 8% hranice podílu obnovitelných zdrojů na hrubé spotřebě elektrické energie do roku 2010.

V souvislosti s harmonizací českého práva s právem Evropské unie je nutné aplikovat ustanovení Směrnice 2001/77/ES o podpoře elektřiny vyráběné z obnovitelných zdrojů energie na vnitřním trhu s elektřinou, která vstoupila v platnost 27. října 2001 s tím, že členské státy upraví svou národní legislativu v souladu s touto Směrnicí do 27. října 2003.

Zdroj: důvodová zpráva obsažená ve sněmovním tisku 529/0
Doplňující odkazy: plné znění směrnice č. 2001/77/ES

Zákon garantoval výkup energie za určitou cenu, která byla dostatečná pro 15letou návratnost investic. Dotace mělo kompenzovat 7% zvýšení cen. Ocituji propočty, protože je podle mě důležité zmínit, že se solární energií se moc nepočítalo.

Orientační propočet naplnění indikativního cíle výroby elektřiny je v následující tabulce:

Druh                                        Výroba v roce 2001 [GWh]   Výroba v roce 2010 [GWh]
Větrné elektrárny                           0,6                        930
Malé vodní elektrárny (do 10 MW)            826                        1 120
Velké vodní elektrárny                      1 165                      1 165
Elektrárny spalující biomasu                5,9                        2 200
Elektrárny využívající geotermální energii  0                          15
Fotovoltaické elektrárny                    0                          15
Celkem                                      1 998                      5 445

Zdroj: důvodová zpráva obsažená ve sněmovním tisku 529/0

Abychom mohli vnímat příčinu problému, musím ocitovat §6 odst. 4. z komplexního pozměňovacího návrhu obsaženého v usnesení č. 285 hospodářského výboru z 8. února 2005. Magazín Ekonom psal, že 10% tam prosadil Bursík, ale ničím se mi to nedaří podložit. Vzhledem k pitomosti ČSSD a KSČM, se kterou tě seznámím za tímto citátem, je to vlastně jedno.

(4)    Výkupní ceny stanovené Úřadem pro následující kalendářní rok nesmí být nižší než 90 % hodnoty výkupních cen platných v roce, v němž se o novém stanovení rozhoduje. Toto ustanovení se poprvé použije pro ceny stanovené pro rok 2007.

Zdroj: sněmovní tisk 529/2

Vážný problém přišel s příchodem dalšího komplexního pozměňovacího návrhu, kde se tomuto odstavci věnovali poslanci Iva Šedivá (ČSSD) a Milan Urban (KSČM):

C.  Poslankyně Iva Šedivá

C. 1. K § 6 odst. 4

Varianta 1
V § 6 odst. 4 se číslo "90" nahrazuje číslem "97" a vypouští se celá věta druhá.

Varianta 2
V § 6 odst. 4 se číslo "90" se nahrazuje číslem "98" a číslo „2007“ se nahrazuje číslem „2006“.

Varianta 3
V § 6 odst. 4 se číslo "90" se nahrazuje číslem "95" a číslo „2007“ se nahrazuje číslem „2006“.
C. 2.  K § 6 odst. 3

(…)

E. Poslanec Ladislav  Urban

(…)

E.2. Varianta pozměňovacího návrhu poslankyně Šedivé
V § 6 odst. 4 se číslo „90“ nahrazuje číslem „95“.

Zdroj: sněmovní tisk 529/3
Doplňující odkazy: zápisy z rozpravy Iva Šedivá, Milan Urban

Nakonec byla do zákona zapracována varianta E2, nebudu počítat odhady dopadů ostatních variant, ale tahle byla ještě nejmírnější, projednou jsem fakt rád, že ve sněmovně byl komunista, kterej to navrh.
Zdroje: stenoprotokol 41. schůze PS 2002–2006 (doporučuju ctrl+f 492), hlasování

O zákoně se hlasovalo 23.2. 2005, proti byla ODS a) z pricipiální averzi proti investic do obnovitelných zdrojů b) , protože považovala státní podporu za plýtvání c) , protože by stačila vyhláška. (Můžu dohledat zdroje, ale fakt se mi nechce, není to důležité.)
Zdroje: hlasování, stenoprotokoly linkovat nebudu, jen k tomu předchozímu hlasování je to zapotřebí, protože není linknuté v legislativním procesu

Jedna věc je vážně dobrá, kdysi jsem se tomuhle tématu věnoval a narazil jsem na fakt pozoruhodný citát. Přečti si, co říkal pan senátor Jaroslav Kubera (ODS) 31.3. 2005, doporučuju ctrl+f Jaroslav Kubera.

Zákon 31.3. 2005 vcelku hladce Senátem prošel. Za zmínku stojí jméno Jaromíra Štětiny, který byl v té době jedinným senátorem zvoleným za SZ, pro zákon nehlasoval.

Zdroje: hlasování

12.4. 2005 se zákon dostal k Václavu Klausovi (srsly, ODS), který jej nepodepsal, takže jej 2.5. podepsal premiér, kterým nedlouho byl Jiří Paroubek (ČSSD) a zákon 5.5. vyšel ve Sbírce.

Novely a další pohádky si odpustím (je pozdě a chce se mi jít spát), všichni víme, že regulátor nemohl dělat nic, protože měl svázané ruce odst. 4 §6 tohoto zákona. Změna parametrů pro výpočet ceny a nemožnost reagovat kvůli limitu 5%, nás uvrhla do průšvihu. Na tah se dostal Mirek Topolánek, jenže jeho vláda si neuvědomila, co musí udělat a nepohnula s metodikou výpočtu cen. Tady je na místě spekulace, jestli ODS neměla strach ze SZ, protože SZ držela vládu, ale opět to nemám čím podložit. Šéf ERU beztak snížil cenu o limitních 5% až v roce 2008 (sakra pozdě, pravděpodobně neměl potřebné analýzy trhu), neuspěl s žádostí o novelu kvůli pádu vlády. Bursíkovi a několika dalším ze SZ z tohodle období mám za zlé nevzetí si ponaučení ze Španělska, které si procházelo právě tím, co na nás čekalo. Na druhou stranu lokální data nenapovídala obdobnému vývoji, nicméně ve svém zapáleném aktivismu mohl jmenovitě Bursík (naštěstí od něj už má SZ pokoj!) být prozřetelnější. Vzhledem k výraznému poklesu investičních nákladů v roce 2009 začal boom. Moc jsem nerozuměl pozici ODS, která jakoby otočila a nechtěla rychle zakročit proti hrozícímu průšvihu, říká se, že s tím mají co do činění investice ČEZu, ale to jsou jen spekulace.

Jdu spát, docela dost relevantních informací můžeš najít i tady: http://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/969 … -primerene Kdybys k tomu měl nějaké zajímavé informace například týkající se SZ, byl bych ti nesmírně vděčný.

Edit: Teď jsem si uvědomil, žes' použil termín bil., takže ti linknu ještě http://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/959 … tovoltaiku

Thumbs up Thumbs down

15

Za císaře pána a jeho rodinu!

Kdo financím aspoň trochu rozumí, tak ví, že sanace celé země není sprint a nejde nastartovat ekonomiku lusknutím prstu. Levicový populismum se sice hezky poslouchá, ale moje děti by na něj mohly krutě doplatit. Jediné co vyčítám současné vládě je zvýšení daní, protože je to v rozporu s pravicovým smýšlením.

PS: Karlovi sice není rozumnět, ale v hlavě to má srovnaný.

Second place is the first LOSER!

Thumbs up −2 Thumbs down

16

Už mám jasno!
Za volební blok Bobošíkové kandiduje na severu Čech extremista Kopal

17 Naposledy upravil: Káčko (2013-10-19 18:55:52)

Mí fb-přátelé prominou, že to házim ještě sem. Jsem rád, že mi to pan Schwarzenberg ulehčil, díky němu to můžu bez výčitek svědomí hodit Pirátům. Díky, pane kníže.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/schw … 86030.html

Veritas vincit.

„Je mi lito, ze verite pomluvam, ktere o me rozhlasuji byvali admini.“ —Biosek, 2014

Thumbs up Thumbs down

18

Bože... co mi to císařpán udělal!

Second place is the first LOSER!

Thumbs up −1 Thumbs down

19

Já ještě také netuším co budu volit.

jen vím že si díky volbám přivydělám big_smile Budu přísedící v komisi a počítat poté třídit hlasy smile

Už jsem viděl hodně troubů ale já jsem ten největší big_smile

20

Vytvořil jsem menší povolební dotazníček speciálně pro soe, ať víme, jak na tom jsme :-) Grafy výsledků budou uveřejněny brzo :-)

https://docs.google.com/forms/d/1nZeyeN … M/viewform

Veritas vincit.

„Je mi lito, ze verite pomluvam, ktere o me rozhlasuji byvali admini.“ —Biosek, 2014

Thumbs up Thumbs down

21

Sem tam ti tam chybí odpověď "nevím! nebo "je mi to jedno", protože těžko si můžu vybrat spokojenost s koalicí, kde v každé možnosti je nějaká kombinace nenáviděných stran... Zvlášť když je to povinná odpověď...

Všichni jste lempli a neumíte to zamčít, tak to nesvádějte na mě! big_smile ~ Boris

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph … 3443_n.jpg

Thumbs up Thumbs down

22

Smutne kolko ludi uverilo divadielku pravica vs. lavica, koalicia vs. opozicia, cerveny, modry a tak dalej.
Tu sa jedna o korporatokraticky rezim tak ako ho nazval Mussolini.
"Fascism should more appropriately be called corporatism because it is the merger of state and corporate power."
"Fasizmus by sa mal nazivat korporatokracia pretoze sa jedna o spojenie sil statu a korporacii."
Tj. jedna sa o fasizmus tretieho tisicrocia kedy bohati bohatnu a chudobny chudobneju pretoze su odsavane zisky a dividendy do zahranicnych sukromnych vackov.
Existuje prislovie ktore tomuto divadlu na pravicu a lavicu sadne ako rit na serbel. "Rozdeluj a panuj" a toto sa prave deje v sucasnej spolocnosti. Ludia su rozdelovany na lavicu, pravicu, liberalov, komunistov, nacistov biju sa medzi sebov a tym pekne rezim si moze vladnut bez toho aby sa ludia spojili proti nemu.
Vazeny treba dat dole tento rezim.. tu nejde o babisa tu nejde o zemana tu nejde o schwarzenberga... tu ide o rezim. Ak by isiel zeman prec ale rezim by zostal, tak sa nic nezmeni lebo ini budu hrat to iste divadlo..

Otvorím pašteku a tam Weiss.... v MOJEJ pašteke...

23

Boris napsal:

...

Proto je tam slůvko nejvíce spokojený. Mně osobně se taky nelíbí ani jedna z těch předkládanejch verzí, ale taky jsem zvolil tu nejlepší z nejhorších možných variant :-) Je to výčet všech možných variant, jedna z nich nám bude darších pár let vládnout.

Veritas vincit.

Thumbs up Thumbs down

24

@Weiss
Ja teda slysel o metode "Rozdel a Panuj" pouze na prednasce z Programovani, kde tato metoda rikala, ze nejdriv si udelame kostru HL. programu funkcema a pak zacnem psat postupne ty mensi funkce.

Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat! by Albert Einstein

25

Vidis co vsetko sa dozvies a co nevies wink

Otvorím pašteku a tam Weiss.... v MOJEJ pašteke...