1

Téma: Counter-Strike:Global Offensive

Tě buh,
kdo mě zná, tak zná a kdo nezná... bude i rád.
Nebudu si tu hrát na novináře, učitelku nebo kdo ví co. Budu to psát jako sprostý a nervní hráč, hráčům.

Takže, kde bychom asi začali...
tak jako každý 1.6-kař zamilovaný do této hry odmítal přechod na Counter-Strike:Global Offensive (CS:GO).
Důvodů je několik jiny engine, mentalita lidi, aim, mapy, movement, hitbox, ping, apod.

První věc, která mě napadla, když jsem viděl Counter-Strike:Source (CSS) bylo přeplácané a nevýrazné csko. Odmítl jsem tuto hru hrát i kdybych se měl raději učit do školy. Místnosti byly širší, strop nižší, barvy vyblité, střílení easy a engine na tlačítko DELETE. Jsem prostě 1.6kař a vim, že některým lidí to nevadí a mají tuto hru mnohem radši než cs:1.6 o které řeknou, že je to kostičkovana sračka (kdyby si dali rozlišení 1xxx:1xxx tak by kostičky neviděli). Ale musím konstatovat, že scéna CSS a 1.6 je ÚPLNĚ něco jiného. Ta scéna je malinká, každý zná každého, co jsem poznal lidi, jsou i přátelštější, rozumnější a příjemnější.
Oproti tomu 1.6 je škoda mluvit...

Proč mluvim o CSS? Protože hodně aspektů přebral CS:GO z CSS. Převzal engine a mapy.
Co jsem mohl pokecat s lidma z CSS scény tak často jsem slyšel, že to je hodně podobné jako CSS, ale aim je z 1.6.
Čili chtějí skloubit 1.6 a CSS.

Poslední dobou ty updaty (upd), co přichazejí od Valve je na vystřelení mozku z palice. Když nebudu řešit deagle, který byl po 2. upd byl velmi dobrý a připominal 1.6 i CSS (tak z něj udělali menší awp rana do těla za 75dmg, mega recoil, nizka cena, vysoka cena), silny glock, imba P250, P90, MAC, apod.

Takže se budu spíše zabývat něčím jiným.

Mapy, které bylo možno si stáhnout kdekoliv a odkohokoliv už neplatí. Jestli tam je nějaká ochraná známka od Valve netušim, ale vím, že mě se nejde/nešlo napojit na půlku serveru, co mám ve favorites páč nemají zkopírovaní mapy z workshop (= officialni "stranka" na stahování map od Valve) jedno kopírování a ani nevíte, kolik penisů lítalo z pusy milionu lidí a to raději nechci vidět ty PC u nerdů.

Jinak mapy jsou hodně podobné, ne, jsou stejné (když vynecháme tuscan a mirage) jako mapy z CSS. Barvy jsou jiné, ale rozmístění krabic a všeho možného je stejné (až na pár změn).

Děrovat jde jen dřevěné krabice a občas rohy, ale to je děrování na vyliž si díru, takže je lepší těch 30 zlatých kulek vystřílet do nebe a vyjde to skoro na to stejno.
Děrování je zde podstatné asi tak jako v 1.6 jestli máte koupeny FB (flashbang) nebo HE , když jste po smrti. Pokud jste viděli, poslední velkou lanku Madz Cat, o které se psalo na PZ (playzone) a dívali jste se na nějaky stream ať kluků z neophyte (http://cs.twitch.tv/neophytecsgo) nebo bordela (jeho link nemam) tak jste si mohli všimnout, že ESC se snaží stále děrovat i když ví, že to nemá význam. Záznamy u neph bych doporučil.

Když už jsem nakousl streamování tak se tam také na tu hru musí nějak dívat takže v 1.6 jsme měli HLTV, zde je GOTV, které nemají ještě absolutně vymyšlené, páč GOTV bylo napojeno okolo 300 nebo 3000 lidi (nejsem si jist) a zažívalo to lagy jak, kdyby měli ping 1000-2000ms . Prostě nedívatelné. Takže doufám, že toto spraví páč i pro mě jakožto pro hráče, který chce zkoumat pozičky nebo jako pro diváka, který chce mít z toho dobrý pocit je toto důležité.

Engine... co k tomu povědět? Jak jde doba, tak jde i vývoj dopředu.
(Engine - A game engine is a system designed for the creation and development of video games. | OP tetička wiki)
Bohužel to se nezmění, takže pohyb postaviček je jako CSS a i kdybych se modlil ke všem severským bohům tak se to nezmění. Je to něco nového, co se musí každý 1.6kař naučit ať chce nebo ne. Pro někoho je to obrovský nezvyk, někdo se přizpůsobí rychle... záleží na jednotlivci.

Odměřování pixelů, kam bych mu poslal jedničku, jestli je daleko nebo blízko je pro mě celkem ještě daleko, abych si troufl na nějakou drzkou pozičku.
Kdybych neměl u sebe gumové medvídky a svůj milovaný čaj tak bych přesedlal na Starcrafta nebo LoL, popřipadě a to je ta nejhorší věc uhnala by mě nějaka ženská, to nemluvim o posteli, ale o svazku, ve kterém bych rychle chytil kopřivku.

Je tu pozorovatelný stín, takže podle něho i můžete vidět, jesli je někdo za rohem či nikoliv. Oční vjemy, jsem tak nějak probral, že to je všechno slite a poblité takže když si tmave CT stoupne do kouta tak ho v klidu přehlídnu a walkuju v klidu dál.

Takže zvuk. Jestli běžíte nebo walkujete mi občas přijde naprosto stejné, protože zvuk chození v této hře je tak jemný, že pokud opravdu nemáte zvuk na plný koule a trochu cit v uších tak nepoznáte jestli vám na D2 dupe na CT nebo na schodech či běží po midě a nebo na krátké.

Abych jenom nehanil CS:GO tak jeho nastavení je opravdu impozantní, nastavíte si všechno od rozlišení obrazovky po antistaling nebo jak se ta kravina píše, akceleraci si můžete vypnout, nastavení crossu jak má vypadat,atd. (barvy, velikost, tečka uvnitř, atd. si můžete zkusit zde "http://skarbo.koding.com/csgocrosshair/ … ckness=0.5" )

A to mluvím pouze o nastavení a né hrabání v cfg. Kdyby jste viděli ten základni cfg od GOčka, který vypada jak ženska po 10 pivech a tim nemyslim krásná, ale že by jste si vzali raději nafukovací panu a nebo si to šli do keře udělat sami... až takhle zprasené to je.

Rate, na které jsme byli zvyknutí v 1.6 je tady trochu jine... trochu víc.
Rate 128000
cl_cmdrate 128
cl_updarate 128
cl_interp 0
cl_interp_ratio 1

To je to nej, co si můžete nastavit jako bylo v 1.6
25000
101
101
0.01 popř. 0

O FPS se raději bavit nebudem, protože jen jak tu zkratku vidim a kouknu k sobě na číslo tak si říkám, že to učení by mi možná šlo i líp.
V GO je to stejné jako CSS takže fps_max 300.

Mentalitu lidí, aim,hitboxy,ping,skill,TOP teamy, naše scéna,apod. proberu příště.
Dodám nějaké obrázky, linky na jine servery, které vám řeknou víc, todle je pouze příprava na poznání.
Kdy něco podobného bude? Pfff, to ještě nevim, jak budu mít na to čas, chuť, jak mě ta činská hra bude bavit a kdy budu mít dalši rande s přítelkyněma . smile

JINAK A TO ZA ŽÁDNOU CENU NECHOĎTE HRAT NA SHIFTERS! MĚ TAM PICKNULI STEAM , ale lidi ze STEAMu jsou opravdu lidi a když dodáte, to co máte tak vám ho vrátí. smile

Pokud vás něco opravdu zajímá o čem by jste se chtěli dovědět stačí PM a uvidim, co se dá s tim dělat.

Aby člověk mohl, aby se odvážil říkat velké pravdy, nesmí záviset na svém úspěchu.

Thumbs up +2 Thumbs down