1 Naposledy upravil: Biosek (2013-04-24 00:54:34)

Téma: Hlašení chyb V JB pluginu

Ahoj,
sem nebo me na steam prosím hlaste chyby, co jste našli na JB serveru. Prosím, abyste zde mluvili pouze k tématu.

Nahlášené chyby budu vkládat do tohoto příspěvku.

V hlášení prosím uvedte co nejvice informaci o bugu, hlavne uvest presne jak bug replikovat.. A to napriklad:
O co jde: Jde o bugnuti zbrane do dalsiho kola pres zbrojovnu.
Jak se bug projevuje: Tesne pred koncem kola zmacknu tlacitko pro nahozeni urcite zbrane a ejhle mam ji v dalsim kole.

Toto hlaseni je pouze ilustrativni. Tento bug uz je Opraven

Pokud chcete aby se vam vystup z konzole ukladal do souboru, tak si pridejte tenhle spousteci parametr k CSku "-condebug".
Pokud byste nekdo chtel odhalovat nejake bugy s modelama, pak staci zapnout prikaz "developer 2" bez uvozovek(slouzi k debugovani CSka). Na horsich kompech to muze docela lagovat.

Spousteci parametr k CSku na Steamu se nastavuje v Steam->Games Library->CounterStrike->Properties->General->Set Launch Options...

Dekuji vsem, kteri nam hlasi nalezene bugy.

Edit: Zde budu aktualizovat seznam nevyresenych bugu a do druheho postu budu postovat bugy, ktere se jiz opravili. (Pro prehled JB adminum, aby vedeli, co se opravilo)

Edit2: Muzete sem nebo me na steam nadale posilat bugy, ale opravy budou zverejnovane v http://forum.soe.cz/viewtopic.php?id=4223

Chyby k oprave
Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat! by Albert Einstein

2 Naposledy upravil: Biosek (2013-04-23 23:06:30)

Re: Hlašení chyb V JB pluginu

Opravene chyby

1. (Bio) Za zatim neznamych okolnosti se ztraceji JBBody. Vzdy na zacatku nove mapy si vsimnu, ze mam mene bodu. JBBody ziskane pres smenarnu se neukladaji pri disconnectu/zmene mapy.
2. (Bio) Pri duelu jde vyhodit zbran a nejde sebrat. (OPRAVA: Zakazano vyhazovani zbrani pri duelu a modech)
3. (Bio) Na jail_indiana_v2 se da bugnout do textury nad fotbalovym hristem bliz ke zbrojce. (OPRAVA: Mapa vymazana z maplistu)
4. (Bio) Na jb_sexydede se da bugnout do textury nad zebrikem u bezeckych drah. (OPRAVA: Mapa vymazana z maplistu)
5. (Bio) Jde spamovat baterkou a na slabsich PC to zacne lagovat. (OPRAVA: Baterka zmenena na nocni videni)
6. (Bio) Na mape jail_nuke_v2 se z cely da za pomoci druheho hrace probugovat z toho ochozu a z radia v cele na strechu. (OPRAVA: Pridana zona pres HLGUARD, kdo se tam probuguje bude kicknut)
7. (Bio) Prvni kolo mapy prodlouzit cas pro napojeni vsech do tymu. (OPRAVA: Pridan timer pro napojeni 40sec prvni kolo, 9sec ostatni kola)
8. (Bio) Pri schovce kdyz se vezme ker a nasledne se zmeni model na penize, tak se teziste posune dolu a jsou videt jen 3 vetvicky kere. (OPRAVA: Opraveno prepocitavani originu modelu)
9. (Telur, Bio) Když se při duelu nechtěně zabije jakýkoli hráč, který je v tom duelu (ať už třeba pádem z výšky), tak je ten přeživší prakticky nesmrtelný, nedá se zabít konvenčními způsoby (tímpádem ho admini musí slaynout či grabnout a mrštit o zem
10. (S1) Na začátku kola se objevuje nesmyslný text (v chatu.) [Soe.cz] Musi byt mod Schovka (OPRAVA: Smazano)
11. (Káčko) /reset povolit jen a pouze simonovi (OPRAVA: Zmeneno pouze pro simona)
12. (Kacko) Napadlo mě vytvořit plugin pro zakázání vstupu určitého hráče k určitého týmu. Nemuseli bychom tak dávat slovní zákazy chození k CT, které si nikdo nepamatuje a pak řešit jejich porušení permbany (jeden už za toto padl). (OPRAVA: Zavedeny Team Bany)
13. (Silent) Do vaultu se ukládala IP i s portem (který ani upřímně nevím na základě čeho se generuje) což způsobovalo to že lidem mizely body.
14. (Cytronka, Bio) Keď je nová mapa a pripojí sa jedno Tčko a jedno CTčko a tčko si da pp ale v tom momente sa zrazu napoji další hráč u t tak sa CTčku bugnu akoby zbrane a strieľa rukami, a pp nieje ale vd.. => Zakazat PP pri timeru, kdy se da napojit k T. (OPRAVA: Pridan timer pro pripojeni k tymu, behem ktereho nejde nabrat PP ani zapnout mod)
15. (Bio) Pri modu, HVD, PP a simon smrti trigernout stopbox. (OPRAVA: Pridano vypnuti boxu pri HVD,PP a simon smrti)
16. (Uni, Bio, Kev) Bugnuti zbrani dozorcum na zacatku kola. (OPRAVA: Opraveno a optimalizovano stripovani)
17. (Bio) Vsichni dozorci mohli pouzivat prikazy "box" a "stopbox". Uz muze pouze simon. (OPRAVA: odebrany prikazy box a stopbox)
18. (Bio) Kdyz si PP vybral prani, ale ne protivnika, tak mel nesmrtelnost dokud nevybral protivnika. Ted ma nesmrtelnost pouze na 15 sekund. (OPRAVA: Kvuli zdrzovani pridan limit 15 sec na nesmrtelnost)
19. (Astro) Opraven zvuk z HLTV. Pozdeji sem hodime link na navod, jak ho zprovoznit.
20. (Bio) Zakazat moznost vzit zbran pres tlacitko pri PP a modech. (OPRAVA: Pridana restrikce pri volani funkce tlacitka)
21. (Bio) Pri modech a pp vypnout pristroje na heal a armor + heal zony.
22. (Bio) Opraveno zruseni glowu, kdyz ho meli ostatni vezni a nekomu skoncilo VD.
23. (Ushirew) Kdyz mel kdokoliv pred 3D Prestrelkou AWP a zapla se 3D prestrelka, tak si mohl bugnout pohled do normalu. Ted se AWP pri zacatku 3D Prestrelky smaze. (OPRAVA: Pridano stripovani vsech hracu pred 3D prestrelkou)
24. (Bio) Pri startu modu a PP pridano zresetovani armoru a zresetovani pohledu z drog. (OPRAVA: Smazana zmena rychlosti pred koncem freezetimu)
25. (Bio) Opraveno pouzivani menu /ball pro adminy. Lze pouzit opakovane.
26. (S1) Opraven preklep v psani bodu.
27. (Bio, Wayne) Opravit freezetime na 2sec. Bugoval kvuli fotball pluginu. (OPRAVA: Smazana zmena rychlosti pred koncem freezetimu)
28. (Kacko) Opravení modelu peněz při Schovce - ideálně nahradit za model peněz, které se dají vyhodit na serveru. (OPRAVA: Nahrazeno)
29. (Bio) Na mape jail_healbreak_fix se da bugnout AK47 a M4A1 z Aimu pres CT zonu. (Zmacknuti tlacitka pres stenu) (OPRAVA: Zakazano mackani tlacitek pres zed)
30. (Kacko) Opraven pad hry z duvodu spatnych simon modelu. (OPRAVA: Vymeneny simon modely)
31. (sochy) Pri PP kdyz CT duelant umrel jinak nez zabitim od vezne s poslednim pranim nebo se odpojil, tak se PP zaseklo a neslo nabrat znova. (OPRAVA: Pridano ukonceni PP i v pripade samovolneho zabiti CT)
32. (Unicorn) Vsechny to koplo a nektery jedince to samo zabanovalo. (OPRAVA: Nejaka chyba v teambanech)
33. (Mija, Ushirew, Bio) Obcas se nejak bugl deagl a Veznum se spawnoval kazde kolo znova. (OPRAVA: zamezeni spawnovani deagla T + promazani vsem T ulozene zbrane na konci kola)
34. (cYtronka) Pres /stuck se da probugovat z cely. (OPRAVA: Predelano na automaticky unstuck s napadem od Astra, upravenou implementaci od Silenta)
35. (Kevin) Autostuck spamoval chat. (OPRAVA: zOptimalizovano->nespamuje uz)
36. (Perniczek, Mija) Pri pokusu nekomu povolit mikrofon spadl server.
37. (cYtronka) 3D prestrelka ide spustiť aj po uplynutí časomiery.
38. (Tellur, cYtronka) Někdy nefunguje příkaz /pp. Měl jsem PP, ale asi sekundu poté mi naskočilo menu o hlasování mapy. Dal jsem svůj hlas, chtěl jsem nahodit znova to menu /pp, ale nešlo. (OPRAVA: Menu uz jde zapinat normalne)

Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat! by Albert Einstein

3

Zapnul jsem ten debug a hodilo mi to dneska tuhle chybovku:

Mod_NumForName: models/player/ade_vipct/ade_vipct.mdl not found!

Budu pátrat dál a uvidíme, jestli mi to hodí tu chybu znova.

Veritas vincit.

„Je mi lito, ze verite pomluvam, ktere o me rozhlasuji byvali admini.“ —Biosek, 2014

Thumbs up Thumbs down

4

No k té poslední aktualizaci bych měl pár připomínek. První je nemožnost dobíjet HP přes zeď, což mi přijde jako úplná blbost. Je to sice bug, ale bug který ničemu neškodí, naopak podle mě byl spíš k užitku. Nebýt těchto bugů Hl enginu tak neexistuje kreedz, bhop, strafe race, begrip a mohl bych pokračovat dále.
Dále mám připomínky dmg zbraní a to je hlavně damage pěstí, kde je blbost aby měly damage 20 místo původních 25, to se pak těžko zabije dozorce když mu nedáte hlavu. Reakční doba většiny lidí je taková že dostane 2 rány než stačí zabít vězně, přičemž 3 rány (2 levým, jedna pravým) už by měly být smrtelné.

Pak si ještě myslím že mačeta by měla dávat pravým za 100, ale to už je spíš jenom detail, stejně je lepší koupit glocka big_smile

Thumbs up 0 Thumbs down

5

Já bych nesouhlasil s tím, aby dávala mačeta pravým za 100, to pak ztrácí motor to "kouzlo" té dmg, ktreou dává. A nebude se zase tak často muset kupovat motor.

Thumbs up Thumbs down

6

To je taky pravda no, jen mě štve že na NS si ho nekoupím ale to je spíš můj problém, kvůli motoru nebudu hrát na steamu i když je to velká výhoda.

Btw. nechceš změnit nick tady na fóru na Domino?

Thumbs up +1 Thumbs down

7

[Soe.cz] Zadost o zalozeni mistnosti na ts3.soe.cz podavejte na forum.soe.cz, prijpojte se pres
/ts3 (chat)!

8 Naposledy upravil: Unicorn Unicronsky (2013-05-07 20:35:10)

Písmo na body je zvětšené + tam píše nesmyslně vedle bodů kolik máš AP a HP.)
Edit: Blbě se to vysvětluje.. tu je screen

Muj Steam
Být debilní znamená ,že máš život v píč* ;D

Thumbs up Thumbs down

9

Pokud jsem to správně pochopil tak je to hlavně kvůli tomu, že JB povoluje max hp až 5000 a běžný ukazovatel HP ti tolik neukáže proto tam je přidané zvlášť HP.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich

Thumbs up −1 Thumbs down

10

Unicorn Unicronsky napsal:

Písmo na body je zvětšené + tam píše nesmyslně vedle bodů kolik máš AP a HP.)
Edit: Blbě se to vysvětluje.. tu je screen

Unicorne jak uz napsal Ushirew. Je to nova funkce pluginu a je tam z toho duvodu, ze HP ktery zobrazuje CSko maj omeceni 255, kdyz mas vic jak 255 tak se pocitaj odznova (pretecou). Cili na nich neni mozne zobrazit treba 5000hp kdyz je duel v motorovkach. Proto jsem vytvoril tenhle novej HUD, kterej to zobrazovat umi. Bohuzel jsem nemohl odstranit stare HP a AR, protoze by to odstranilo i radar, coz by bylo velice nezadouci.

11 Naposledy upravil: Unicorn Unicronsky (2013-05-08 10:28:59)

Aha, ale když si to už udělal takhle, tak můžeš tamty základní Hp a Ap i s tim radarem vymazat a přidat do hry jen
radar samotně né? Podle mě to jde udělat, ale nevím jak je to namáhavý. Mně tam ani moc nejde o ty Hp že jsou tam 2x,
ale spíše o to že je to trochu moc velké tak jestli by se to písmo nedalo zmenšit. Nebo je to tam tak velký kvůli tomu,
že by se při zmenšení písma vyskytla zase chyba toho, že tam ty Hp nebudou ukázaná ?

Muj Steam
Být debilní znamená ,že máš život v píč* ;D

Thumbs up Thumbs down

12

Buď zmenšiť to písmo, lebo aj mne to dosť vadí.. alebo.. neviem mne to dako extra nevadilo že nevidím či má viac než 255 hp
A ešte som chcela že keď sa dalo na konci kola že máš 9999hp.. tak už to tam neni (neviem či to je zámer alebo nie, tak preistotu píšem) smile

Otvorím pašteku a tam Weiss.... v MOJEJ pašteke...

13

Na konci kola ti ty HP pořád zůstavaj na 9999. Právě ten druhej ukazovatel ti to zobrazí a ten základní ne.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich

Thumbs up −1 Thumbs down

14

Keby ostávali tak ma to nezabije keď skočím zo strechy na zem nie?:D

15

Můžeš tamty základní Hp a Ap i s tim radarem vymazat a přidat do hry jen radar samotně né?

Tohle nejde. Kdyby to slo, tak to udelam.

Spíše o to že je to trochu moc velké tak jestli by se to písmo nedalo zmenšit.

Duvod toho, ze je ten HUD velky je ten, ze to neni normalni HUD ale uplne jinej typ HUDu, ktery udajne nezere tolik FPS jako normalni hud (status veznu uprostred nahore). Napr status nahore se updatuje kazdych 1-5 sekund. Tenhle novy hud na HP a AR se updatuje kazdejch 100ms.

Co se tyce 9999HP na konci kola. Toto jsem ze hry odstranil a nahradil jinym zpusobem, kterej zabrani ubirani HP. Bohuzel jsem se ukliknul a udelal tam chybu. Chyba uz je opravena, protoze jsem si toho ve hre vsiml. Jen jeste neni na serveru.

16

Já ti nevím, mě osobně ten velkej hud třeba dost otravuje, jak psala cYtronka nijak mě nevadilo že jsem nevěděl kolik mám HP při módech a při duelech, prostě střílíš než umřeš. That's it.

Nehledě na to že mi přišlo že to dost lagovalo právě díky tomu. Stejný problém jako s tím spamem ohledně připojení na TS co tu kdysi byl. Přijde mi to jako zbytečnost, už takhle je tam toho hudu až až.

Thumbs up Thumbs down

17 Naposledy upravil: Biosek (2013-05-08 17:02:22)

Jestli ti to prijde jako zbytecnost, tak bych pak mohl odstranit vsechny zobrazovace HP, at je trosku sranda ne? big_smile

Edit: Tohle neni normalni hud. Testoval jsem to s revoltou a i na jeho spatnym kompu tenhle spamovaci hud nemel absolutne zadnej viditelnej dopad na jeho fps.

18

A rovnou odstraň zvuk u E, walkování, čupění, crosshair nebo rovnou celý obraz ať můžeme hrát poslepu a to teprve bude sranda.

Asi jsme se nepochopili, už teď je tam toho hudu zbytečně moc a jsem rád že už nehraju 640x480 protože bych asi přes ten hud ani neviděl kam jdu ...

Thumbs up Thumbs down

19

V tom je prave ta krasa. Tenhle novej HUD je na 640x480 furt stejne velkej -> tzn je malej. Normalni hud se ti zvetsuje s mensim rozlisenim.

20

Na fps to moc velký vliv asi nemá, ale ping to zvyšuje u někoho méně, u někoho více, proto bych byl taky radši, kdyby se to dalo pryč. Nebo možná to povolit jen pro pp, nebo mód (tam není radar potřeba), ale asi to bude lepší dát pryč úplně.

21

Simone nerekl bych ze hud by zvysoval ping. Zvysujici ping na jailu si sam neumim vysvetlit. Obcas kdyz je fakt plnej server tak to naskace na 200. Snazil jsem se to eliminovat optimalizaci celeho pluginu, ale podarilo se mi to pouze castecne. Proc to dela nadale absolutne netusim.

22

9.5.2013 Při schovce  se to na konci buglo nezabilo to CT. T zustal neviditelny s 9999999hp.

Thumbs up Thumbs down

23

neutikej napsal:

9.5.2013 Při schovce  se to na konci buglo nezabilo to CT. T zustal neviditelny s 9999999hp.

Odstraneny zbytecny HP. Bug opraven. Na server se dostane v prubehu patka.

Slo o to, ze jsem menil tech 9999hp na konci kola na neco jineho, co zapricinuje jakejkoliv DMG. Toto se aktivovavalo tesne pred koncem schovky a proto vas konec schovky nemohl zabit, protoze byl zakazan jakejkoliv DMG. big_smile

24

Bug CT zóny

Přílohy příspěvku

jb.jpg 83.95 kB, soubor ještě nebyl stažen. 

Nemáte práva ke stažení příloh z tohoto tématu.

25

poslednou dobou sa casto stava ze padne server po konci mapy ale aj pocas..

bug c. 2 mod sa v PP da vybrat aj ked je menej jak 4 hraci.. a potom to buguje