Téma: Jak a v cem delat mapu, kompletni navod

Ahoj vsichni,
tenhle topic slouzi k reseni problemu s mappingem.

Tak zacnu programama, ktery slouzi k delani map.
Valve Hammer Editor ...................... hlavni program
Wally ............................................. program pro ukladani textur do .wad souboru
GenSurf ......................................... program,  ktery vytvari teren
resgen ........................................... program, ktery generuje .res soubor
winbspc ......................................... program pro dekompilaci map
Pack s programama:
DOWNLOAD

Navody pro VHE:
DOWNLOAD
- doporucuju zacit navodama oznacenyma bilou barvou (zakladni), pak uz to jde samo
// neco je cesky neco slovensky, je to vysvetlene dopodrobna smile

GL&HF

BEASTMODE!

Thumbs up +1 Thumbs down

2

Re: Jak a v cem delat mapu, kompletni navod

Jako že jsem slušný tak děkuju za celý forům možná mě ještě maping chytne kdo ví .

Thumbs up Thumbs down

3

Dobrá věc. Třeba přibydou mapky na Extreme a Classic smile až je někdo vytvoří (mě osobně to moc nebaví)

uNFa!R

Thumbs up Thumbs down

4

Mohol by to niekto reuploadnut pls?

Thumbs up Thumbs down

5

stale my vyhadzuje jednu tabulku :Your system load is very hight.If you are experiencing sluggish performance, consider turning the number of Undo levels by selecting options in the tools menu

Thumbs up Thumbs down

6

Daj Tools -> Options a do Undo levels daj nejake nizsie cislo. Aspon to tam pise big_smile

Thumbs up Thumbs down

7

"Keď máme blok vytvorený, označíme ho a klikneme naň pravým myšítkom. Vyberieme funkciu Hollow." Hmm fajn, ale ja tam žádné Hollow nemam kurnik šopa kde ho najdu, mám tam jenom: Paste, Paste special, Undo, Redo adt. ....  poradi někdo?

Thumbs up Thumbs down

8

bud ses spatne podival, je to tady.
Nebo nemas pridany .fdg soubor, jdi do tools/options a tam zalozka game configurations a dopln podle navodu

Thumbs up Thumbs down

9 Naposledy upravil: The best nick (2010-07-09 07:37:26)

mno .fdg tam mám,  ten obrázek vidím poprvé abych se přiznal, jak dakázali udělat ty čáry červeně to by mě fakt zajímalo teda
Edit: Možná to tak nevypadá, ale je to otázka.

Thumbs up Thumbs down

10

Ciary budu cervene ked ten blok oznacis, tzn. ked v 2d view kliknes na stred bloku (krizik) alebo na jeho hrany alebo v 3d proste kliknes na ten blok - tym ho aj oznacis a potom mozes v 2d kliknut pravym tlacitkom mysi a dat hollow...

Thumbs up Thumbs down

11 Naposledy upravil: dumper (2010-09-05 12:36:28)

Mě to prostě ten blok nejde označit ! nevím jak to mám označit, je to totalně na ...., klikam ve 2D, klikam ve 3D a čary se furt nemění

Thumbs up Thumbs down

12

coze? trochu mi to pribliz

BEASTMODE!

Thumbs up −1 Thumbs down

13

No buď nevím kam má přesně kliknout nebo to fakt nejde, přiznám se že s programem pracuju poprvé ale rostě nevím kam mám kliknout abych mohl dát hollow, nechce se mi to označit, dělal jsem to podle návodu a až mělo přijít na to Hollow tak sem se dál nedostal!

Thumbs up Thumbs down

14

No tohle, koho by napadlo že ti to napoprvé nepujde big_smile když si řekneš že se naučíš s něčím s čím neumíš (myslim ted programy na PC) a sedneš si k tomu s myšlenkou, že to za pár minut pochopíš... tohle není ten nejlepší způsob,chce to víc než 10minut času, a hlavně se soustředit a bejt v klidu. Prostě musíš zezačátku metoda "pokus, omyl". Pak to zachvíli pochopíš...
ale abych tě jen nepomlouval... hodně mi pomohly zkratky, sice sem je hledal sám jak funují, ale na netu jsou nejspíš taky, tady http://www.half-life2.euweb.cz/forum/in … ?topic=5.0 a máš tam právě Zrušit výběr, smile

Damdi domdi domdi domdi dom...

Thumbs up Thumbs down

15

dík moc, a jinak, nepočítám s tím že za 10 minut to budu umět, jsem fanda Cska a tak se to chci prostě postupně naučit, budu rozjíždět portál tak bych pro něj chtěl časem vytvořit nějáký mapy

Thumbs up Thumbs down

16

ale ono to pořád nejde označit

Thumbs up Thumbs down

17 Naposledy upravil: Pro5iX (2010-09-05 16:38:23)

Jo označit...aj big_smile Tak označit to  je nejlepší v 3D pohledu, kdy se přepneš pomoci zkratky na kameru, najdeš objekt kterej chceš označit a klikneš na něj, musíš si hlavně hlídat, co máš označeno a s jakou "funkcí" pracuješ, jestli máš jako pořád kameru, nebo už mužeš upravovat objekt. No a pak ho v 2Dčku poupravíš popř. v 3D uděláš Textury. Použiješ pravé tlačítko na myši, to snad víš.ještě taková věc, pracuj s přimeřeným množstvím těch čtverečků (nevim už jak se tomu říká, něco jak pixely) a pomocí toho můžeš efektivněji upravovat a tvarovat bloky (objekty) smile

Thumbs up Thumbs down

18

dik za rady, mě to nemusíš vysvětlovat co je to pixel smile , jsem grafik. A jinak už vím jak na to, už sem to celý pochopil, sice mi tor trvalo, teď se snažím jen zdokonalovat a musím přijít jak tu mapu spustit v csku wink

Thumbs up Thumbs down

19

když chci dát mapu na .bsp tak mi to vihodí error : FloaPlane: bad normal
                                                                                GetLastError () = 3

Muzete mi nekdo poradit ??

Thumbs up Thumbs down

20 Naposledy upravil: Pro5iX (2010-09-05 20:09:07)

jo, to sem ti chtěl ještě připsat tohle:" No počkej až ti to bude házter errory s entitou a complanar planem" big_smile jo, dej v hammeru map/showerrors a to co tam bude psat oprav (zkratku už nevim sad ) a jestli tohle nepomuže budeš muset ručně opravit objekty, ale s tím už moc zkušeností nemám :-) každopádně pokud si něco špatně seřezal, vytáhnul nebo jinak upravil, mělo by pomoct fixnout ty chyby...
add pixely: ne tam jak je ta mřížka, tak nějak se tomu říká (jak je velkej ten čtvereček, je to dole ukázaný např. 64 32 16 8... to nevim jak se tom řika )

Thumbs up Thumbs down

21 Naposledy upravil: dumper (2010-09-05 20:50:52)

dal jsem map/check for Problem  a na mapě není žádnej problém , vytvořil jsem primitivní mapku - 2 místnosti ( T/CT ) propojený chodbou která vede okolo dvora, na chodbách jsem dal světlo na dvoře vyznačil bomboviště a nastavil kde budou začínat t a ct , pro lepší představu přikládám obrázek http://www.technozone.cz/vhe.PNG ale stále mi to nejde předělat z .map na .bsp abych to mohl rozjet v csku, poraďte prosím.

PS: obrázek je bez použití funkce Hollow
       použil jsem i funkci holloew a stále mi nefunguje to přepsání souboru z .map do .bsp as tím pádem to nemůžu rozjet v csku

Thumbs up Thumbs down

22

No hej, takhle to samo nepujde, dej tam strop (aby nebyl nikde unik do prázdna) a mělo by to jít

Thumbs up Thumbs down

23

stejne to nefaka aji kdyz jsem to tam dal, a mám použít to hollowe nebo ne ?

Thumbs up Thumbs down

24

dumper napsal:

použil jsem i funkci holloew a stále mi nefunguje to přepsání souboru z .map do .bsp as tím pádem to nemůžu rozjet v csku

nic neprepisuj, radsi kompiluj (F9)

BEASTMODE!

Thumbs up Thumbs down

25 Naposledy upravil: dumper (2010-09-07 15:41:03)

ja uz si nevím rady, davam odkaz ke stažení, Otevřite si to ve VHE a kouknite na to, mě to prostě nechce převést do bsp www.technozone.cz/first.rar

Thumbs up Thumbs down